Voedselteams

Een voedselteam is een groep mensen die samen basisvoedsel aankopen bij lokale of regionale producenten en dat wekelijks afhalen in een gemeenschappelijk depot. Bestellingen en betalingen van de producten gebeuren er praktisch via een webwinkel.

Een voedselteam is een groepje vrijwilligers die zich autonoom organiseren en op die manier baas zijn over het eigen voedsel. Het is een eerlijke en gemakkelijke manier om je eten lokaal aan te kopen en zeker te zijn van de kwaliteit ervan.
 
Voedselteams zijn regionaal georganiseerd. Iedere regio heeft zijn eigen werking, maar de basis is overal dezelfde:
  • een kerngroep vult enkele vaste taken in
  • leden bestellen zo regelmatig mogelijk via de webwinkel
  • leden betalen  jaarlijks lidgeld, een teambijdrage en maandelijks hun bestellingen
  • producten worden wekelijks in één gemeenschappelijk depot afgeleverd
  • leden staan in voor een vlotte depotwerking

Waar vind je onze Voedselteams?

kilometer van

Hilde Delbecque

Coördinatie

016 29 58 01

hilde@voedselteams.be

Ilse Vromman

Regiowerker Gent, Waasland, Meetjesland, Brugge en de Kust

0488 994 610

oost-vlaanderen@voedselteams.bewest-vlaanderen@voedselteams.be

Dorinne Agemans

Regiowerker Antwerpen

0488 994 604

antwerpen@voedselteams.be

Bart Thoelen

Regiowerker Limburg

0489 443 303

limburg@voedselteams.be

Jan Haegeman

Regiowerker W-Vlaanderen, Vl. Ardennen, Dendermonde, Ieper, Kortrijk

0470 921 681

oost-vlaanderen@voedselteams.bewest-vlaanderen@voedselteams.be

Bart Rogiers

Regiowerker Pajottenland

0488 994 606

pajottenland@voedselteams.be

Geert Goeman

Projectverantwoordelijke

0473 236 411

geert@voedselteams.be

Anja De Lannoy

Projectverantwoordelijke

0488 994 603

anja@voedselteams.be
De voedselteams in Vlaanderen zijn ingedeeld per regio en worden gecoördineerd door een regiowerker. Deze ondersteunt de vrijwilligers bij de opstart van lokale teams, legt en onderhoudt de contacten met de producenten, volgt de logistiek op, helpt bij problemen met bestellingen, geeft verduidelijking m.b.t. producenten, team- en depotwerking,….

Zin om ons te helpen? Help ons in onze missie

Heb je zin om je steentje bij te dragen aan onze organisatie? Aarzel niet en word vrijwilliger, elk helpend hand is welkom

Word lidWord vrijwilliger

Blijf op de hoogteSchrijf je in op onze nieuwsbrief

Menu

Menu